Tomáš Krsek

Tomáš KrsekPo dokončení studií na Ekonomické fakultě západočeské univerzity v Plzni pracoval Tomáš Krsek dva roky jako makléř, poté nastoupil do Škody Plzeň, se kterou spojil svůj život. Ve společnosti Škoda začínal jako asistent finančního ředitele. Od roku 1996 pracoval dva roky jako vedoucí projektového financování ve Škoda Steel. V roce 1999 se Tomáš Krsek stal finančním ředitelem celé Škody a podílel se na její záchraně a oborové transformaci.

Postupem času zastával několik pozic ve vedení Škoda Holding a v roce 2009 se stal jejím předsedou představenstva a generálním ředitelem. V závěru roku 2010 odkoupil Tomáš Krsek spolu s dalšími investory dceřinou společnost Škoda Transportation a stal se předsedou jejího představenstva.

V roce 2011 založil Tomáš Krsek se svoji ženou nadaci Krsek Foundation, která podporuje nadané české studenty.

Nejnovější články:

28.03. 2011 19:14

19.03. 2011 12:03

Tomáš Krsek přispěje nadaným studentům až milion korun na studium v zahraničí

Tomáš Krsek přispěje nadaným studentům až milion korun na studium v zahraničí
V roce 2011 založili manželé Martina a Tomáš Krskovi Nadační fond, který každým rokem přispívá na stipendium deseti mladým Čechům. Díky této skvělé šanci se tak mnohým vzdělaným studentům nabízí možnost postgraduálního studia na vybraných prestižních a nejvýše hodnocených světových univerzitách.

05.01. 2011 12:15

Tomáš Krsek o Škodě Transportation na ČT

Tomáš Krsek o Škodě Transportation na ČT
Tomáš Krsek o Škodě Transportation: Všechny naše produkty jsou kompletní know-how škodovky. V tom je škodovka velmi zajímavá, protože máme 600 lidí ve vývoji a čistě do vývoje jsme za poslední tři roky investovali 1,8 miliardy korun. Pro Škodu Trasportation jsou v současnosti největším klientem České dráhy, neboť v roce 2004 zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku dvaceti třísystémových lokomotiv.