Tomáš Krsek o Škodě Transportation na ČT

Tomáš Krsek, zakladatel nadace Krsekfoundation, je významným představitelem společnosti Škoda. Vystudoval  Ekonomickou fakultu západočeské univerzity v Plzni. Po studiích pracoval dva roky jako makléř, poté nastoupil do plzeňské Škodovky. Postupně se vypracoval od asistenta finančního ředitele přes vedoucího projektového finanacování a finančního ředitele až na pozici generálního ředitele Škoda Holdingu. Na konci roku 2010 se stal spolumajitelem Škoda Transportation.

Tomáš Krsek o Škodě Transportation:

"Všechny naše produkty jsou kompletní know-how škodovky. V tom je škodovka velmi zajímavá, protože máme 600 lidí ve vývoji a čistě do vývoje jsme za poslední tři roky investovali 1,8 miliardy korun."

Pro Škodu Trasportation jsou v současnosti největším klientem České dráhy, neboť v roce 2004 zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku dvaceti třísystémových lokomotiv. Třísystémové lokomotivy jsou určené pro provoz na tratích koridorů v České republice, v Německu, Rakousku, Slovensku, Polsku a Maďarsku a umožní plynulý přechod na tratích železnic mezi různými systémy sousedních států. Lokomotivy obdrželi certifikát podle nových evropských požadavků pro vysokorychlostní  vozidla. A to jako vůbec první lokomotiva v Evropě. Kvůli homologaci v zahraničí mají ale dodávky zpoždění.

"Je to naprosto špičkový výrobek, v Evropě jsou čtyři výrobci včetně škodovky, kteří mají tuto technologii," nešetří Krsek chválou na adresu vlajkové lodi celého výrobního programu svého podniku.

Pro společnost ČD Cargo modernizuje staré škodovácké lokomotivy. Škoda je dvorním dodavatelem tramvají pro pražský dopravní podnik, 250kusů má být dodáno do roku 2017. Úspěchy v tendrech v České republice připisuje Krsek znalosti domácího prostředí.

Škoda Trasportation se nezaměřuje pouze na český trh. Daří se jí především ve střední a východní Evropě. Do polské Wroclavi dodávala padesátku tramvají, na Slovensko dvoupatrové vlaky.

"Daří se nám v pobaltských republikách. Velmi podobné tramvaje, jako je ta pražská, dodáváme do města Riga a dodáváme také dvoupatrové vlaky do Litvy," vyjmenovává Krsek další exportní destinace plzeňských výrobků.

Celý článek a video naleznete zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/111278-tomas-krsek-vybudoval-v-plzni-kolejove-kralovstvi/