Musím Česku splatit dluh, říká šéf plzeňské Škodovky

Soukromý Nadační fond manželů Martina a Tomáše Krskových podporuje každý rok deset mladých  studentů a nabízí jim možnost absolvovat magisterské studium na prestižních zahraničních školách, například Harvard, Oxford, Cambridge, Caltech, Chicago, Columbia, MIT, Princeton, Stanford a UC Berkeley. Nadační fond uhradí roční stipendium ale i náklady spojené s bydlením v zahraničí.

Tomáš Krsek na žádné z těchto škol nestudoval, pokud by měl však tuto možnost při svých studiích, rád by ji prý využil.

„Školy jsme vybrali kvůli jejich přednímu umístění v žebříčku 1200 vzdělávacích institucí z celého světa, který vznikl na základě počtu citací a zastoupení držitelů Nobelových cen a Fieldingových medailí."

"Myšlenka fondu v nás zrála poměrně dlouho, program stipendií jsme vymysleli někdy před Vánoci 2010. Udělal jsem to především proto, že mi tato země hodně dala a toto je forma, jak jí něco vrátit. Vzdělání je velmi důležité. Vzdělaná elita je ta skupina, která potáhne národ dopředu," říká Tomáš Krsek, generální ředitel Škoda Holding.

Celý článek naleznete zde: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/musim-cesku-splatit-dluh-rika-sef-plzenske-skodovky/r~i:article:695811/